+3 8(044) 289-45-37
 
Русский Українська English
08.04.2016
Головне меню
Головна
Експертна оцінка
Экспертиза
Технический надзор
Кредитний брокер
Лізинг
Депозити та депозитні вклади
Страхування
Маркетингові дослідження
Інвестиції
Нерухомість в Україні
Нерухомість за кордоном
Новини нерухомості
Реклама на сайте
Вакансії
Контакти
Сдам квартиру на Красноармейской
Квартиры в Болгарии, в комплексе BRIZ BANSKO
Дом на Кипре, в районе Pissouri
Продажа офиса в Харькове
Квартиры (апартаменты) в Турции. В жилом комплексе

Мета оцінки Оцінка землі Переоцінка основних засобів Оцінка рухомого майна Оцінка обладнання
Рецензування Статті Оцінка нерухомості Оцінка бізнесу Оценка транспорта

Оцінка бізнесу

Надрукувати Надіслати ел. поштою
Оцінка бізнесу може проводиться лише сертифікованими фахівцями, які проходили відповідне навчання, стажування і потім успішно склали іспити.

Але лише великий досвід роботи оцінювачів бізнесу може гарантувати правильність і достовірність роботи з оцінки бізнесу.

Звертаючись в нашу компанію BGT consulting, Ви маєте можливість отримати послугу з оцінки бізнесу від кращих фахівців в Україні.

Для того що б правильно оцінити бізнес потрібно знати всі нюанси і тонкощі оцінюваного бізнесу, це може бути досягнуто або великим досвідом оцінювача, або багатогранністю і професійністю оцінювача.

Компанія BGT consulting може гарантувати Вам, що при оцінці бізнесу будуть враховані всі моменти, на які лише можливо звернути увагу. 

Наші фахівці успішно володіють всіма методами з оцінки бізнесу.

У нашій компанії є відділ з продажу готового бізнесу, всі підприємства проходили процедуру підготовку в нашій компанії, у тому числі оцінку вартості підприємства бізнесу (оцінка бізнесу була виконана нашими співробітниками). І всі підприємства були продані за ту вартість, яка була вказана в звіті про незалежну оцінку вартості підприємства (бізнесу). Це ще раз підтверджує ефективність і професіоналізм наших оцінювачів бізнесу.
Наша компанія пропонує оцінку малого бізнесу, оцінку бізнесу корпоративних клієнтів, оцінку бізнесу структурованих підрозділів.

Ми можемо прорахувати як оцінку ефективності бізнесу структурованих підрозділів, так і розрахувати оцінку бізнесу цілком.

Основні підходи з оцінки бізнесу, які використовують наші оцінювачі:

- витратний підхід при оцінці бізнесу.
Витратний підхід при оцінці бізнесу використовується нашими оцінювачами у тому випадку, коли діяльність підприємства або збиткова, або підприємство знаходиться у стадії банкротства, санації, ліквідації.

Основним методом витратного (майнового) підходу до оцінки бізнесу підприємства є метод накопичення активів. Оцінювачами може застосовуватися метод поточної вартості вірогідного результату ліквідації підприємства, а також інші методи витратного (майнового) підходу, доцільність вживання яких в конкретній ситуації необхідно обґрунтувати.

Метод накопичення активів полягає у визначенні чистої вартості активів підприємства.      Чиста   вартість   активів   підприємства визначається як різниця між вартістю активів і вартістю його зобов'язань, визначених на дату оцінки підприємства.

Оцінка активів і зобов'язань на дату оцінки проводиться з врахуванням таких особливостей:   
  
- необоротні активи в частині основних коштів, нематеріальних активів,   незавершеного будівництва, довгострокових фінансових вкладень, оцінюються з використанням бази оцінки, яка відповідає ринковій   вартості   або неринковим видам вартості, вибір і визначення яких здійснюються відповідно до вимог національних стандартів;

- необоротні активи   в   частині довгострокової дебіторської заборгованості і відстрочених податкових активів оцінюються з врахуванням терміну їх повернення (погашення, відшкодування) і вірогідності такого повернення (погашення, відшкодування);     
  
- поточна дебіторська заборгованість оцінюється з врахуванням терміну її повернення (погашення, відшкодування) і вірогідності такого повернення (погашення, відшкодування);

- матеріальні оборотні активи (запаси, товари) у разі, коли їх поточна   вартість   еквівалентна   вартості,   яка відображує в бухгалтерському обліку, оцінюються виходячи з вартості таких активів, яка   відображує   в   бухгалтерському обліку, в інших випадках - виходячи з їх   ринкової   вартості   або   вартості ліквідації,   якщо   ринкова   вартість   не   перевищує вартість ліквідації;

- довгострокові і поточні фінансові інвестиції   оцінюються виходячи з їх ринкової вартості; 

- векселі отримані оцінюються виходячи з їх ринкової вартості з врахуванням терміну і вірогідності їх погашення;

- поточна вартість довгострокових і   поточних   зобов'язань залежно від їх вигляду визнається такою, яка дорівнює вартості, що відображує в бухгалтерському обліку, або розраховується шляхом дисконтування   сум   (основний борг, відсотки), які підлягають погашенню у відповідних періодах, за обґрунтованою для кожного із зобов'язань ставкою дисконту.

- порівняльний підхід при оцінці бізнесу.
При цьому наші оцінювачі використовують найбільш популярний в світовій практиці оцінки підхід на підставі мультиплікаторів.

Оцінка вартості бізнесу на підставі мультиплікаторів. Основною сферою застосування мультиплікаторів є оцінка підприємства в цілому або акцій підприємства. Оцінка бізнесу на основі мультиплікаторів дуже популярна серед фінансових аналітиків, тому що допомагає відповісти на питання: «Переоцінена або недооцінена компанія або конкретна акція в порівнянні з іншими акціями компаній. Більш того, оцінка на основі мультиплікаторів дуже ефективна при оцінці закритих компаній».

У цьому плані найбільш використовуваним мультиплікатором є мультиплікатор EV/EBITDA, 

де EV - вартість бізнесу (компанії). 

Цей мультиплікатор широко застосовується не лише для класичних розрахунків, але і в специфічних ситуаціях, коли притягується боргове фінансування. При цьому за розміром EBITDA оцінюється можливість компанії, яка надається в заставу, обслуговувати отримані борги.

У цьому плані, найвищі мультиплікатори EV/EBITDA мають компанії, попит на продукцію яких мало залежить від ситуації на ринку. Наприклад, мультиплікатор EV/EBITDA російській компанії «Вім-білль-Данн Продукти харчування» складає більш ніж 10. 

Подібні показники мають компанії Coca-cola Co, Danone, Nestle, де величина мультиплікатора знаходиться в межах 12-15.

Найбільш високими мультиплікаторами можуть похвалитися індійській Nestle, India Ltd (19,9), Hindustan Unilever (18,7), а також китайська China Huiman Juice Group (18,1). 

Що стосується українських компаній, то сьогодні напрям торгівлі є одній з найпривабливіших галузей для інвесторів. 
Відбувається стабільне зростання мультиплікатора EV/EBITDA.

Для оцінки бізнесу підприємства наші аналітики розраховують мультиплікатор EV/EBITDA  індивідуально для кожного оцінюваного бізнесу.
- дохідний підхід при оцінці бізнесу (найпоширеніший підхід при оцінці бізнесу підприємства). Тому саме цьому підходу наші фахівці приділяють велику увагу.
Дохідний підхід з оцінки бізнесу підприємства ґрунтується   на   вживанні   маркетингових   процедур проведення очікуваних доходів (чистих грошових потоків або дивідендів) у вартість підприємства. Розрахунок вартості підприємства проводиться з врахуванням поточного фінансового стану підприємства, цілісний майновий комплекс якого оцінюється, і прогнозних показників діяльності такого майнового комплексу.

В рамках дохідного підходу існує два загальноприйнятих методів оцінки бізнесу

- метод капіталізації доходів (прямій капіталізації), 
- метод дисконтування грошових потоків (непрямій капіталізації).
Вибір того або іншого методу і обчислення вартості залежить від міри визначеності, з якої може бути складений прогноз майбутніх потоків доходів, а також від вигляду потоків, цілі оцінки і від оцінюваної компанії.
При цьому найчастіше оцінювачами в світовій практиці застосовується саме дисконтування грошових потоків.
Вживання методу дисконтування грошового потоку передбачає такі процедури:  
-           вибір відповідної моделі грошового потоку; 
-           визначення прогнозного періоду вступів грошового потоку; 
-           проведення прогнозування складових чистого грошового потоку і його розрахунку на кожен рік (квартал, місяць) прогнозного періоду;
-           обґрунтування складових ставки дисконту і її визначення; 
-           проведення розрахунку     вартості     реверсії    і    його обґрунтування; 
-           визначення   поточної   вартості   чистих грошових  потоків, реверсії і надлишкового майна, в разі його наявності в цілісному майновому комплексі; 
-           визначення вартості цілісного майнового комплексу як суми поточної вартості чистих грошових потоків, реверсії і поточної вартості надлишкового майна.

Розрахунок грошового потоку ґрунтується на результатах аналізу     показників     фінансово господарській      діяльності підприємства, бізнес якого оцінюється, за період, який передує даті оцінки, і прогнозний період.

Прогнозування грошових потоків має дуже високу роль при оцінці бізнесу підприємства, тому нашими оцінювачами приділяється дуже велика увага цьому чиннику при оцінці бізнесу.

Прогноз грошових потоків підприємства дозволяє оцінити з певною часткою ймовірності їх стан в майбутньому. Необхідно підкреслити, що в більшості випадків оцінка вартості підприємств базується саме на прогнозі грошових потоків, а не на бізнес-плані розвитку підприємства. 

Відмінності між прогнозом потоків грошових коштів і бізнес-планом наступні:
•           кількість інформації, необхідної для складання прогнозу менше, ніж при бізнесі-плануванні; оскільки оцінювачеві недоступна інсайдерська інформація, він висловлює думку про перспективи підприємства на підставі відкритих даних, доступних всім учасникам ринку;
•           об'єктом прогнозування виступають не всі напрями діяльності підприємства (маркетинг, операційна і інноваційна діяльність, фінанси, і так далі), а лише грошові потоки від основної діяльності, як узагальнений показник, необхідний для оцінки вартості бізнесу підприємства;
•           на відміну від бізнес-плану, який відображує майбутній стан підприємства (найбільш бажане для топ-менеджерів підприємства), прогноз грошових потоків консервативніший - він відображує думку ринку про перспективи прибутковості підприємства без врахування суб'єктивних, здійснимих або нездійсненних, бажань керівників компаній;
•           бізнес-план базується на детальному аналізі і ретельному обліку внутрішніх можливостей (технічних, організаційних, кадрових, фінансових і ін.) підприємства реалізувати намічені в нім цілі, тоді як основою прогнозу є проведена раніше оцінка інвестиційної привабливості і фінансового стану підприємства.
Слід зазначити, що можна оцінювати вартість бізнесу підприємства на підставі бізнес-плану, проте в цьому випадку йде мова про оцінку інвестиційної вартості, а не ринковою. Ринкова вартість підприємства завжди базується на прогнозі, який відображує думку ринку про розвиток підприємства.

Методи прогнозування грошових потоків.
 Як вже наголошувалося, базовою інформацією для прогнозування грошових потоків є дані, отримані при оцінці інвестиційної привабливості і фінансового стану підприємства. Саме вони обумовлюють вибір методу прогнозування. Найбільш придатними для складання прогнозу величини майбутніх грошових потоків, на думку наших оцінювачів, є наступні методи прогнозування грошових потоків:
•           нормалізації; 
•           усереднювання; 
•           життєвого циклу; 
•           екстраполяції; 
•           найкращої результативності; 
•           максимізації завантаження; 
•           оптимізації фінансових показників; 
•           оптимізації грошових потоків; 
•           моделі динамічного аналізу.

Всі ці методи ретельно підбираються і порівнюються нашими фахівцями для здобуття максимально точних даних при оцінці бізнесу.

Які можуть бути меті оцінки бізнесу?

Нижче представлені найпоширеніші цілі оцінки бізнесу:

•           Реструктуризація підприємства (ліквідація, злиття, поглинання, виділення і так далі); 
•           Визначення поточної ринкової вартості підприємства в разі його часткової або повної покупки або продажу, при виході одного або декількох учасників і т.д.; 
•           Визначення вартості коштовних паперів підприємства, паїв, долею в його капіталі у випадках проведення різного роду операцій з ними; 
•           Визначення кредитоспроможності підприємства і величини вартості застави при кредитуванні;
•           Визначення ринкової вартості майна при проведенні страхових операцій; 
•           Оподаткування підприємства (при визначенні бази оподаткування необхідно провести об'єктивну оцінку підприємства); 
•           Переоцінка активів підприємства для цілей бухгалтерського обліку; 
•           Внесення в статутній капітал майнових вкладів засновників; 
•           Викуп акцій у акціонерів;
•           Оскарження судового рішення про вилучення власності, 
•           Визначення величини орендної плати при здачі бізнесу в оренду;
•           Підвищення ефективності управління підприємством; 
•           Обґрунтування інвестиційного рішення; 
•           Розробка плану розвитку (бізнес-план); 
•           Емісії коштовних паперів;
•           Інші цілі.

Список документів необхідний для оцінки бізнесу:
- Статут, 
- Свідоцтво про реєстрацію, 
- копії проспектів емісії, 
- звітів про підсумки випуску коштовних паперів (для акціонерних підприємств),
- дані бухгалтерської звітності за останніх 3-5 років, 
- бухгалтерський баланс,
- звіт про прибуток і збитки, якщо проводилася аудиторська перевірка, то останній висновок аудитора, 
- при необхідності оцінювачами можуть бути запитаний додатковий пакет документів.

Великий позитивний досвід роботи з оцінки бізнесу зарубіжних і вітчизняних компаній, високий професіоналізм наших оцінювачів дає Вам гарантію здобуття оптимального результату за помірну плату.

Якщо Вам потрібна достовірна оцінка бізнесу – звертайтеся лише до нас.
 




Мы в Фейсбуке Мы в Твиттере Мы в ЖЖ
 

Новини
Рынок недвижимости Хорватии демонстрирует признаки восстановления
Число проданных страховых полисов для сделок увеличилось до $11,2 млрд
В ГФС раскритиковали Одесскую таможню
Названы причины, почему агенты по недвижимости лишатся своей работы в обозримом будущем
Авто-Факт: В Швейцарии Есть Страховка От Штрафа За Превышение Скорости
Оцінка бізнесу
Оцінка для МСФО
Оцінка підприємства
Оцінка основних фондів
Оцінка ЦМК
Оцінка акцій
Оцінка гудвілу
Оцінка нематеріальних активів
Оцінка товарного знаку
Оцінка облігацій
Оцінка нерухомого майна
Оцінка квартири
Оценка комнаты
Оценка здания
Оценка для наследства
Оценка для дарения
Оценка для нотариуса
Оценка для аренды
Оценка для страхования
Оцінка домоволодіння
Оцінка промислової нерухомості
Оцінка комерційної нерухомості
Оцінка пам'ятника
Оценка ущерба
Оценка гаража
Оцінка рухомого майна
Оценка мебели
Оценка компьютера
Курси валют
Курсы валют
Курсы валют
RSS
RSS 0.91
RSS 1.0
RSS 2.0
ATOM 0.3
OPML
| Оценка | | Оценка бизнеса | | Оценка недвижимости | | Контакти |
2007 - 2016 © BGT Consulting